Početna / Predstavljamo / Makedonija1

Makedonija1

СРАМ ЗА СДСМ на 28-ми: По завршувањето на протестот група Албанци со автомобил влетаа во толпата веејќи Албански знамиња!

Пред два дена се оддржа најавениот протест пред Владата на Република Македонија кој беше според сите прописи и се одвиваше во крајно мирни услови. НАПОМЕНА: Оригинална фотографија не е објавена заради безбедноста на случајните минувачи кои биле таму во моментот. По завршувањето на самиот протестен марш поголема група граѓани, односно …

Pročitaj više

Кико и „Болеро бенд“ снимија прекрасна печалбарска песна со интересен ритам (ВИДЕО)

Неодамна во етерот на музичката сцена по кратка пауза повторно заеднички се појави целиот тим на „Болеро бенд“ и објави новокомпонирана песна во негова изведба заедно со изведувачот Кристијан Божинов.Како што дознаваме, автори на ова музичко парче се тандемот Александар Тасевски и Александар Стевановски. Композиторската палка за создавање на музиката …

Pročitaj više

Видео: „Стари песни, стари другари“ – песна на „Балкан бенд“ која ќе ве освои на прво слушање

Момците од „Балкан бенд“ се повеќе се атрактивни кај македонската публика, а за возврат фановите ги почестија со нова сингл песна. Песната која тие ја објавија на својот „Јутјуб“ канал е дело на хит-мејкерскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски, односно музиката и аранжманот се на Лазар, а текстот е дело …

Pročitaj više

Грција ја отфрли Илинденска Македонија, кабинетот на Ципрас бара географска или временска одредница

На индиректен начин, преку ставот дека согласно со предлозите на Нимиц треба да се најде име што ќе има географска или временска одредница, од кабинетот на грчкиот премиер, Алексис Ципрас го отфрлаат прифатениот предлог од македонска страна за „Република Илинденска Македонија“. Како што јави дописничката на МИА од Атина, во …

Pročitaj više

Марија Шерифовиќ ќе роди дете чиј татко ќе биде Павароти – таа веќе купила негова сперма

Сите ја познавате по урнебесните и навистина уникатни постапки, но и по нејзиното пеење на кое многумина можат да му позавидат.Марија повторно доминираше со една од своите одлуки кои се впрочем сведени на животни одлуки, а еве за што станува збор. Саша Поповиќ ја посоветувал дека е време да забремени …

Pročitaj više

БОМБАСТИЧНА ВЕСТ: Македонска пејачка вонбрачно забременила од познат пејач

Кружат шпекулации дека наша пејачка забременила од познат пејач од нашата естрада, па тимот на „Балкан-данас“ одлучи да ја истражи целата ситуација.Од сигурни извори блиски до овие пејачи дознаваме дека веста е точна и дека пејачката е навистина бремена од нејзин колега, но за која пејачка се работи засега нема …

Pročitaj više

Фото: Вака се следи емисија во која гостува Ѓоко Јовиќ

Фотографијата ни пристигна од продавница за бела техника и ИТ опрема, а ни ја испрати дечко кој очигледно е фан на Ѓоко.Еве го решението за тоа, како да ја проследите емисијата во која гостува вашиот омилен пејач, а се емитува во термин кога сте на работното место опколени со телевизори. …

Pročitaj više

Запознајте ги „АИВА БЕНД – СКОПЈЕ“ преку уникатните преработки на македонски сплетови

„АИВА бенд“ неодамна се оформи како нова музичка група под естрадното небо во Македонија, и веќе надалеку се слуша за нив, а импресиите и успесите котираат на се поголемо ниво помеѓу публиката и љубителите на нашата песна и живите свирки.Тие снимија неколку преработки од кои засега ви го издвојуваме сплетот …

Pročitaj više

Охриѓани во шок: Од езерото извлечено мртво тело

Беживотно тело на машко лице денеска околу пладне е извадено од водите на Охридското Езеро, во близина на селото Подмоље. Увид на местото изврши екипа на крим-техника од СВР – Охрид, во присуство на јавен обвинител. Засега не се соопштува идентитет на лицето, а истрагата ќе ги утврди причините за …

Pročitaj više

Доколку сакате да основате ваш портал никако не го правете тoа преку хостинг од „Делта хостинг“ – еве зошто

„Делта хостинг“ е компанија која нуди услуги за основање и оддржување на интернет портали за кои гарантира 24/7 услуги и поволни услови за користење.Од лично искуство апелирам да не се одлучувате за услуги од оваа компанија бидејќи сум еден од повеќето изиграни претплатници чиј портал беше трајно избришан заради сеуште …

Pročitaj više
x Close

Lajkujte našu Facebook stranicu