Početna / Makedonija 3

Makedonija 3

Сопственикот на „МАКПРИМАТ“ плива во богатство додека работниците ги остави на улица

До нашата редакција пристигна писмо кое ни го испраќа работник кој е директно инволвиран во целонастанатата ситуација, а кој замоли да остане анонимен. Неговиот став ви го пренесуваме во целост, и апелираме да внимавате кога одлучувате каде ќе работите во иднина: Сакам да ве известам дека текстилната компанија МАКПРИМАТ ДООЕЛ …

Pročitaj više

Текстилната фабрика „МАКПРИМАТ“ на милост и немилост препушти 50 вработени

Позната фабрика за текстилна индустрија препушти на милост и немилост повеќе од 50 вработени во Скопската населба Кисела Вода. Имено, се работи за фабрика со вработени на кои што без никакво објаснување им биле поделени отказни решенија кои биле изготвени „набрзина“ и исто така поделени меѓу вработените. Истите тие вработени …

Pročitaj više

Граѓаните поднесоа кривична пријава против командирот на П.С – Крива Паланка: Има ли крај на овие скандали?

Кривична пријавa поднесена од граѓаните за Командир, кој е под условна пресуда. Постои ли крај на скандалите во МВР??? По неодамнешното јавно обелоденување во медиумите и порталите дека на чело на ПС Крива Паланка од страна на министерот Оливер Спасовски и локалната власт е назначено лицето Дејан Маринковски – Шарен …

Pročitaj više

Бобан Цаневски започнува соло кариера.

Познатиот изведувач од неодамна започна соло кариера откако јавно на својот фејсбук профил објави дека веќе не е член во групата Маестро веке како што дознаваме работи на својот прв солистички албум но и формира свој бенд како би одговорил на настапите кој ги договара. Имено веке зад себе има …

Pročitaj više

Се прашувате каде за нова година? „Енерџи бенд“ и клуб „Платинум“ ви нудат незаборавна ноќ

Најлудата ноќ во годината е на прагот, а вие сеуште немате одлучено каде ќе ја дочекате и во каков амбиент ќе бидете затечени? Најмоќната комбинација оваа година ви ја нудат најдобрите, најдокажаните и најдружељубиви членови на „Енерџи бенд“ заедно со прекрасниот менаџерски тим и персоналот на клуб „Платинум“. Кралот на …

Pročitaj više

Цаки и Кисми снимија балада која буди носталгија по 90-тите години (ВИДЕО)

По напливот на неквалитетна музика конечно можеме да се пофалиме со нешто што се издвојува, нешто кое што со сигурност ќе ви разбуди емоции и емпатија по едно убаво време.„Чувај ме за крај“ е насловот на музичкото парче кое вчеравечер една од најпопуларните музички групи во Македонија го пушти во …

Pročitaj više

Заради ова видео девојките го преплавија инстаграмот на Кико од Шишево – Заследете го и вие

Со сигурност се сеќавате на хит видеото кое го запали интернетот за неполн ден, а кое остана познато по изреката „Кај си вака бе брааат“?!Верувале или не, братот повторно се јави, но овој пат не кај било кого туку кај Кико од Шишево, и нека не ви е чудно бидејќи …

Pročitaj više

„Тигрица сум тигрица, не ме фаќа стапица“ ХИТ песна на Анета (ВИДЕО)

Сигурно се сеќавате на Анета од Кратово и на нејзината прва песна „Време ти врви“ која беше изведена на еден охридски фестивал.Анета се појави на новогодишно снимање за една охридска телевизија и, таму се претстави со нова авторска песна. Песната е снимана во „Про-саунд“ студиото во прилеп чиј сопственик е …

Pročitaj više

СРАМ ЗА СДСМ на 28-ми: По завршувањето на протестот група Албанци со автомобил влетаа во толпата веејќи Албански знамиња!

Пред два дена се оддржа најавениот протест пред Владата на Република Македонија кој беше според сите прописи и се одвиваше во крајно мирни услови. НАПОМЕНА: Оригинална фотографија не е објавена заради безбедноста на случајните минувачи кои биле таму во моментот. По завршувањето на самиот протестен марш поголема група граѓани, односно …

Pročitaj više

Кико и „Болеро бенд“ снимија прекрасна печалбарска песна со интересен ритам (ВИДЕО)

Неодамна во етерот на музичката сцена по кратка пауза повторно заеднички се појави целиот тим на „Болеро бенд“ и објави новокомпонирана песна во негова изведба заедно со изведувачот Кристијан Божинов.Како што дознаваме, автори на ова музичко парче се тандемот Александар Тасевски и Александар Стевановски. Композиторската палка за создавање на музиката …

Pročitaj više
x Close

Lajkujte našu Facebook stranicu