Početna / Makedonija 3

Makedonija 3

Вчера Тошевски покажа дека тој ги тегне конците онаму каде што не би смеел, па и во сообраќајот

Вчерашна случка ги изненади и разочара жителите на Крива Паланка, а бидејќи лошите вести брзо се шират, огорченост чувствуваат и жителите на Ранковце, чиј градоначалник е токму Тошевски. Имено, во текот на вчерашниот ден тој со возилото се паркирал непрописно на фреквентна локација каде што полицијата наместо да му напише …

Pročitaj više

Atraktivna Makedonka je Instagram zvezda: Sada vodi i uspesnu emisiju (VIDEO)

Vazi za jednu od najatraktivnijih Makedonki, i nju prati velika masa ljudi na drustvenim mrezama, kao sto su Facebook i Instagram. Zove se Viktorija Petrovska i dolazi iz okoline Velesa, tacnije mesto Gradsko, bavi se novinarstvom i vodi vesti u poznatoj televiziskoj kuci u Skoplju. Naime, 24-godisna Viktorija je toliko …

Pročitaj više

Го испрати на испомош, па го удри багер: Тошевски заташкува тежок инцидент во Ранковце!

Со брзина на светлината се прошири веста за повреден работник во општина Ранковце. Имено, се работи за инцидент кој се случил вчера при изградба на локален пат, каде што градоначалникот Тошевски на свој вработен во општината му наредил да го напушти работното место и да се упати кон местото каде …

Pročitaj više

Павловски: Жителите на Ранковце разочарани од робовладеењето на Тошевски

Претседателот на ОК Ранковце на ВМРО-ДПМНЕ, Даниел Павловски оддржа прес – конференција. Тој низ призма на повеќе факти и образложенија го долови неработењето и немањето визија за напредок на Ранковце од страна на Тошевски. -Почитувани, зад нас одмина доволно време за да денес се свртиме и и погледнеме на реалноста …

Pročitaj više

Тошевски тргува со гребениот асфалт: Се посипуваат дворови на роми, додека останатите газат во кал

Се поголема е разочараноста на поддржувачите кои му ја дадоа довербата на селоначалникот Тошевски. Селоначалникот на о.Ранковце не запира со неговото девијантно однесување. Гребениот асфалт наместо да се користи за посипување на улици, истиот почна да се користи за посипување на дворно место на негов близок човек. Оваа сурова реалност …

Pročitaj više

Предизборното ветување создаде ѕвездено јато, по изборите останаа само кал и пустош во Ранковце

Непосредно пред изборите, во момент на молк и забрана за градежни активности од страна на власта во Ранковце каде што главно живее ромско население се работеше со брзина на светлината. Имено, заради обезбедување на гласачко тело од ромското население градоначалникот Тошевски заедно со фирмата „Жикол“, со надзорот поткрепен од Европската …

Pročitaj više

Поради Командирот на ПС Крива Паланка се вплеткаа во пајакова мрежа Министерот Спасовски и Локалната Власт на Крива Паланка

По претходни сознанија до редакцијата кои пристигнаа за Кривичната Пријава против Командирот на ПС Крива Паланка Дејан Маринковски и која е прифатена од ОЈО Крива Паланка за понатамошна истражна постапка поради непоседување на Безбедносен Сертификат, до редакцијата повторно пристигнуваат информации за притисок врз обвинителството од највисоко ниво на Извршната Власт, …

Pročitaj više

Од Ранковце се извезува кварц без лиценца – извезувачот е близок до градоначалникот Тошевски

Во Ранковце се собира и бесправно се дистрибуира кварцен камен кој се претопува и смесата од феросилициум се користи за изработка на делови за артилерија и автомобили, како и за воздухопловни превозни средства. Имено, Ранковце располага со најголемиот дел од оваа кварцна руда, па се во прашање големи пари и …

Pročitaj više

Директорката на ЈКП „Чист Ден“ во Ранковце вработените ги искористува за предизборна кампања

Вработените во јавните претпријатија во општина Ранковце поминуваат низ секојдневен вистински пекол во тек на работното време. Имено, новоназначената по пат на партиска линија директорка која управува со ЈКП „Чист Ден“ врши грубо кршење на законот за работна дејност, како и на законот за униформа, па со униформираните вработени наместо …

Pročitaj više

Граѓаните поднесоа кривична пријава против командирот на П.С – Крива Паланка: Има ли крај на овие скандали?

Кривична пријавa поднесена од граѓаните за Командир, кој е под условна пресуда. Постои ли крај на скандалите во МВР??? По неодамнешното јавно обелоденување во медиумите и порталите дека на чело на ПС Крива Паланка од страна на министерот Оливер Спасовски и локалната власт е назначено лицето Дејан Маринковски – Шарен …

Pročitaj više
x Close

Lajkujte našu Facebook stranicu