Početna / Estrada / Шериф Коњевиќ ја сквернавеше „Зајди, зајди“ а публиката му аплаудираше на секој стих

Шериф Коњевиќ ја сквернавеше „Зајди, зајди“ а публиката му аплаудираше на секој стих

Во емисија од оквирот на „Гранд продукција“ гостуваше мегапопуларниот пејач Шериф Коњевиќ заедно со уште неколку негови колеги.Во емисијата водителот го замоли да ја отпее во живо нашата најубава традиционална песна „Зајди, зајди“ во придружба со тамошниот оркестар.

Како изгледаше начинот на интерпретација ќе заклучите откако ќе го изгледате видеото, а сигурни сме доколку вака ја отпееше во Македонија, ќе летаа столови покрај него од лутина кај македонската публика.

https://www.youtube.com/watch?v=xUj8vtnex8k

Check Also

Šta je čovjek bez 100 kila i 2 žene?! Darko Lazić o porocima, ljubavi, užasnim bolovima, a onda otkrio koliko pati za Anom Sević!

Darko Lazić nedavno se i zvanično vratio na muzičku scenu, novom pjesmom „Majko“, čije riječi …

x Close

Lajkujte našu Facebook stranicu