Početna / Estrada / Видео: „Стари песни, стари другари“ – песна на „Балкан бенд“ која ќе ве освои на прво слушање

Видео: „Стари песни, стари другари“ – песна на „Балкан бенд“ која ќе ве освои на прво слушање

Момците од „Балкан бенд“ се повеќе се атрактивни кај македонската публика, а за возврат фановите ги почестија со нова сингл песна.
Песната која тие ја објавија на својот „Јутјуб“ канал е дело на хит-мејкерскиот тандем Лазар и Магдалена Цветковски, односно музиката и аранжманот се на Лазар, а текстот е дело на Ена Цветковска, каде што всушност и е снимана песната.
Во септември во план е пуштање во етер нивната шеста песна која ќе биде испеана во дует со еден од нашите најдобри женски вокали Сузана Гавазова, за која што песна исто така е предвиден и спот.
Во продолжение преслушајте ја „Стари песни, стари другари“:

Check Also

Šta je čovjek bez 100 kila i 2 žene?! Darko Lazić o porocima, ljubavi, užasnim bolovima, a onda otkrio koliko pati za Anom Sević!

Darko Lazić nedavno se i zvanično vratio na muzičku scenu, novom pjesmom „Majko“, čije riječi …

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

x Close

Lajkujte našu Facebook stranicu