Najnovije

Погледнете што му зготви за доручек невестата на Кико од Шишево (ВИДЕО)

Се надеваме дека сеуште имате свежи сеќавања на ликот кој насмеа стотици Македонци на една од најпопуларните социјални мрежи кога објави видео од неговиот разговор со брат му во странство.  Кико од Шишево набрзо по видеото се ожени, а медениот месец со новопечената сопруга му започна вака: Прв ручек на …

Pročitaj više

„Mladi su budućnost“ geslo je prvog Career Fair-a održanog na MEKSTU

„Mladi su budućnost“ geslo je prvog Career Fair-a kao nove i perspektivne dimenzije Međunarodne konferencije u oblasti turizma i hotelijerstva – MEKST koja je svojim snažnim vibracijama obeležila jedan novembarski vikend u Novom Sadu. Budući da se MEKST konferencija ove godine posvetila još jednom značajnom aspektu razvoja turizma – zapošljavanju …

Pročitaj više

Се прашувате каде за нова година? „Енерџи бенд“ и клуб „Платинум“ ви нудат незаборавна ноќ

Најлудата ноќ во годината е на прагот, а вие сеуште немате одлучено каде ќе ја дочекате и во каков амбиент ќе бидете затечени? Најмоќната комбинација оваа година ви ја нудат најдобрите, најдокажаните и најдружељубиви членови на „Енерџи бенд“ заедно со прекрасниот менаџерски тим и персоналот на клуб „Платинум“. Кралот на …

Pročitaj više
x Close

Lajkujte našu Facebook stranicu